Ролети
Ролети: різновиди та переваги
Ще десять років тому єдиним засобом захисту від сонячних променів у кімнаті були штори та жалюзі. Перші використовувалися сотні років. Другі випускалися у вигляді горизонтальних металевих чи вертикальних тканинних виробів (переважно асоціювалися з офісними приміщеннями). Ролети на вікна з'явилися пізніше, в асортименті багатьох магазинів були представлені в обмеженій кількості. Однак сьогодні ситуація інша: рулонні вироби стали дуже популярними.
Переваги рулонних штор
Безперечний плюс таких виробів – захист приміщення від сонця, пилу, нав'язливих поглядів сторонніх людей. Вони дуже зручні: ви можете закривати та відкривати штори, не виходячи з дому, а доглядати за ними просто й легко.
Завдяки різноманітності кольорової гами ролети вдало доповнять дизайн приміщень. Ви можете вибрати ті, які гармонують із зовнішнім і внутрішнім виглядом вашого будинку.
Крім того, головною перевагою ролетних штор є енергоощадження. Відомо, що взимку багато тепла виходить через вікна. Ролети допоможуть зменшити тепловтрати на 30–40 відсотків, а отже, є можливість заощадити на опаленні.
Різновиди рулонних штор
Загальна класифікація відбувається за типом полотна та конструкцією. За першою ознакою рулонні вироби бувають такими:
- тканинні ролети;
- блекаут;
- «день-ніч».
За конструкцією ролети поділяються на відкриті та закриті системи. Тепер детальніше розглянемо кожен із видів.
Тканинні ролети
Саме ця група однією з перших з'явилася на ринку. Характерна особливість – наявність суцільного полотна, яке опускається на вікно за допомогою ланцюжка. З боків знаходяться механізми з балансувальною пружинною системою, яка фіксує тканину в потрібному положенні й не дозволяє їй вільно падати.
Залежно від щільності полотна та товщини нитки, з якої виготовлені ролети, відрізнятиметься їхня світлопроникність. Темніші тканини блокують промені краще за світлі. Для повного затемнення існують штори блекаут, які з зовнішнього боку мають спеціальне покриття. У нашому асортименті представлено безліч варіантів полотен різної вартості, тому точно знайдете потрібний вам зразок.
Вивчивши наш каталог, можна легко вирішити, які ролети краще купити для різних кімнат: вітальні, спальні, дитячої, кухні, ванної або робочого кабінету. Фотографії більшості зразків є на нашому сайті.
Ролети «день-ніч»
На думку користувачів, системи «день-ніч» — найкращі рулонні ролети з тих, що є на нашому ринку. Вони красиво доповнюють інтер'єр, а також вважаються дуже практичним аксесуаром, оскільки є вдалою комбінацією суцільних ролетів та тюлю. Завдяки цьому вироби регулюють рівень природного освітлення в кімнаті та водночас не дозволяють стороннім чітко бачити, що відбувається в приміщенні навіть при увімкненому світлі.
Полотно «день-ніч» складається зі смуг суцільної тканини й сіточки, які чергуються між собою. Розміщується воно у два шари. Рухаючи ланцюжок, можна розташовувати смуги так, щоб вони накладалися або перекривали одна одну. Коли суцільна тканина накладається на аналогічну, у кімнаті стає більше світла. Якщо вона знаходиться над ділянкою з сіточкою, рівень природного освітлення знижується.
Закриті системи
У попередньому варіанті рулонних виробів вал відкритий, а в закритих системах він захований у захисний короб. По-перше, це дозволяє захистити тканину від накопичення на ній пилу, а пластикову поверхню короба можна легко протерти вологою серветкою. По-друге, сама конструкція, разом із напрямними, більш естетична, адже створюється своєрідна «рамка», всередині якої знаходиться тканина. Полотно в закритих системах рухається між напрямними. Вони бувають двох видів:
- плоскі;
- П-подібні.
Перші кріпляться до штапика, тканина знаходиться між пластиковим профілем та склом віконного отвору. У П-подібних напрямних вона рухається між стінками профілю.
Відкриті види рулонних штор
Конструкція цих систем досить проста. Вал із тканиною постійно видно, а полотно вільно спадає або фіксується волосінню. Остання дозволяє утримувати виріб паралельно до вікна навіть у положенні при відкиданні. Відкрита система складається з таких основних компонентів, як-от:
- вал – сталева трубка, на яку намотується тканина. Оснащена інерційними механізмами для керування виробом;
- кронштейни – тримають конструкцію на вікні;
- ланцюжок – за нього безпосередньо тягнуть для підіймання чи опускання полотна;
- власне тканина – основний елемент системи;
- нижня планка – виконує функцію обтяження для натягу полотна та водночас є декоративним елементом.
Додатковими складовими можуть бути магніти та липучки для фіксації тканини в певному положенні.
MANOV – якісні ролети за доступною ціною
В інтернет-магазині MANOV представлений широкий вибір цих виробів, тому ви точно підберете ту модель, яка допоможе створити в будинку комфорт та затишок. Звернувшись до наших фахівців, ви отримаєте вичерпну консультацію з усіх питань, пов'язаних із вибором та встановленням сонцезахисних рулонних штор. Перед відправленням вся продукція ретельно перевіряється, тому якість виробів гарантуємо. Щоб замовити ролети на пластикові вікна, зателефонуйте за вказаним на сайті номером телефона або напишіть нам у Viber чи Telegram. Ми оперативно оформимо замовлення та організуємо доставку по Україні.