Підбираючи штори для мансарди, потрібно вирішити, який має вийти результат – повне або легке затінення, прикрашання інтер'єру. Це приміщення більше не вважається занедбаною кімнатою, його використовують як спальню, зону відпочинку, навіть робочий кабінет. Тому цілком логічно, що вікна в кімнаті мають бути захищені від сонця та прикрашені гарними шторами. Але дуже часто отвори мають нестандартні розміри й форму, розташовані під кутом, тоді найкращим варіантом будуть тканинні ролети.
Простір під дахом використовується як житлова кімната починаючи з XVIII століття. Ця ідея з'явилася в європейців, а потім поширилася по всьому світу. Єдиним мінусом була нестача світла, і проблема вирішилася лише через 2 століття, коли данський інженер спроєктував вікна під нахилом. Вони знаходяться високо, під самим дахом, але конструкція відрізняється, і вона може бути:
Є ще високі скляні секції довжиною до підлоги, у балконних варіантах можна вийти на терасу. Всі ці вікна повинні оснащуватися світлозахистом, адже верхнє приміщення нагрівається в декілька разів швидше. Якщо вибрати рулонні штори зі щільною тканиною, то вона позитивно вплине на економію електроенергії – при кондиціонуванні влітку та опалюванні взимку.
Існують два основні види виробів із відкритою та закритою конструкцією. Перший тип складається з валу та тканинного полотна, яке накручується на нього під час підіймання. Виріб можна кріпити на стелю, короб вікна чи стіну. Закрита, або касетна, конструкція складається з полотна, а також із короба, куди ховаються ролети.
При похилих мансардних вікнах ідеально підійдуть спеціальні рулонні штори, які встановлюються всередині кімнати. Вони закріплюються з боків вікна, що унеможливлює провисання полотна. Зверху воно збирається в короб або накручується на вал, а з боків кріпиться до стрижнів. Нижній край виробів зафіксований жорстким профілем, або це зроблено за допомогою спеціальних гачків. У виробів, що знаходяться на висоті, може бути механізм із дистанційним керуванням.
Якщо прорізи розташовані не під нахилом, то в цьому разі можна використовувати звичайні рулонні штори як відкритого, так і закритого типу. Вироби кріпляться на віконну раму або на ширину отвору та в самий отвір. Перший варіант особливо зручний для пластикових вікон, це дозволить провітрювати приміщення мансарди з закритими шторами.
Варіантів існує безліч на будь-який смак. Можна підібрати моделі зі щільною тканиною для повного затінення або легкі ролети, якщо вікна виходять на північ. Крім широкого асортименту різної щільності та виду матеріалу, рулонні конструкції мають і такі переваги:
Матеріал може бути натуральним, просоченим протипожежним складом чи штучним. Всі види відрізняються гарною зносостійкістю.
Ролети мають кілька ступенів світлопроникності: існують прозорі моделі, що розсіюють яскраве світло, напівпрозорі, що знижують його інтенсивність, і блекаут. Останній варіант при повному приляганні полотна до вікна забезпечить непроникність світла. Для цього конструкцію встановлюють на раму. Тепер докладніше про види матеріалу для штор:
Ролети допоможуть в оригінальному оформленні мансарди, але при виборі потрібно враховувати, у яких тонах виконаний інтер'єр, навіщо використовується приміщення. Наприклад, якщо це спальня, краще підбирати щільний матеріал або блекаут, щоб добре висипатися й відпочивати.
Ви можете вибрати вироби для мансарди або інших приміщень у нашому інтернет-магазині MANOV та замовити доставлення по Україні. Ми рекомендуємо врахувати такі параметри перед покупкою:
Щоб колір рулонних штор із часом не почав дратувати, краще вибирати природні, натуральні відтінки. У будь-якому разі ролети, які набридли, завжди можна перевісити в інше місце. Є нестандартні рішення (наприклад, використання для сантехнічної шафи в туалеті або ванній кімнаті).
По фактурі: Рулонні штори, З малюнком, Без малюнка
За призначенням: На кухню, На балкон, У спальню, В офіс, У дитячу
За кольором: Бежеві, Білі, Бірюзові, Блакитні, Горчичні, Жовті, Зелені, Коричневі, Червоні, Кремові, Помаранчеві, Рожеві, Салатові, Сірі, Сині, Бузкові, Темно-коричневі, Чорні