Сірі тканинні ролети в інтер'єрі
Тканинні ролети – практична альтернатива класичним шторам та строгим, офісним жалюзі. Ця проста конструкція є жорстким полотном, намотаним на вал, що виконує функції карниза. Тканина скочується, коли потрібно відкрити рулонну штору, і розкочується при закритті. Виріб багато років не втрачає естетичного вигляду, за необхідності легко прати вручну будь-яким порошком.
Тканинні ролети встановлюються у віконному отворі, монтуються на стулки. Це світлопрозорі системи, що надійно захищають кімнату від сонячних променів. Підходять для будь-якого приміщення, у тому числі для передпокою, кухні чи офісу. Взимку не закривають опалювальні радіатори, дозволяючи теплу повноцінно поширюватися по кімнаті. Відкривати таку штору можна повністю або наполовину, створюючи комфортне освітлення у будинку, квартирі, офісі.
Особливості виробів сірого кольору
Тканинні ролети виконуються в різних кольорах. Бувають як стриманими, класичними, так і яскравими, оригінальними. Існує багато різних відтінків, тому завжди можна вибрати потрібний варіант для конкретного стилю інтер'єру. Перш ніж купити тканинні сірі ролети, потрібно враховувати поєднання кольорів. Цей відтінок здається універсальним, але насправді не завжди добре комбінується з іншими тонами.
Щоб інтер'єр не вийшов занадто строгим і нудним, потрібні поєднання кольорів. Сірий легко комбінується з яскравими, насиченими або пастельними, спокійними відтінками. Його однозначно варто вибрати шанувальникам яскравих акцентів, які бажають доповнити їх, створити приємні контрасти. Думка про те, що «мишачий» колір погіршує настрій та самопочуття, виглядає при правильному підході помилковою.
Які основні переваги
Тканинні сірі ролети здатні перетворитися на гармонійний декор або навіть основний елемент обстановки у приміщенні. Це пов'язано з особливостями кольору:
- відрізняється різноманітною палітрою. Відтінків дуже багато, бувають світлі, темні, нейтральні. Одні виглядають просто, стримано, інші – розкішно, благородно. Легко підібрати варіант під певний стиль;
- підходить для будь-якого приміщення. Сірий однаково доречний у просторій вітальні, спальні чи дитячій. Його можна використовувати для оформлення кухні, вітальні, кабінету. Він завжди налаштовує на потрібний лад;
- поєднується з будь-якими кольорами. Особливо гармонійно виглядає з меблями «кава з молоком», теплого фісташкового, жовтого тонів. У поєднанні з блакитним вдасться створити спокійну, розслаблюючу обстановку;
- є практичним. Це гарний варіант для дитячої кімнати, тому що на ньому не будуть помітні дрібні забруднення.
Сірі ролети не відволікають від основних елементів інтер'єру, тому нерідко використовуються як фон. З їх допомогою легко виділити меблі, декор, гарну люстру та інші предмети.
Потрібно враховувати недоліки кольору. Важливо досягти правильного, візуально приємного поєднання. Комбінація з білим – невдалий варіант, адже створюється загальне враження неестетичної, зайвої жовтизни у приміщенні. Велике значення має якість тканини. На поганій, негарній текстурі «мишачий» виглядає непривабливо.
З якими кольорами поєднувати
Як вже писалося вище, існує безліч відтінків сірого. Тому не буде важко підібрати до нього «сусідів». Головне – досягти цілісної картини та дотримуватися єдиного стилю. Для вікон у вітальні відповідними вважаються світло-сірі вироби. До них підійде майже будь-яке доповнення. Темні варіанти вимагають яскравого, насиченого оздоблення та меблів.
Купуючи сірі тканинні ролети в Україні, можна вибирати різні фактури. Нейтральний чи тематичний малюнок додає виробу оригінальності. При цьому потрібно враховувати розміри кімнати, стиль оформлення, кількість природного світла, необхідність затінення або візуального розширення простору. Від цих показників залежить, наскільки гармонійно конструкція впишеться в інтер'єр.
Зручно використовувати бежевий та інші тони, близькі до нього. Має гарний вигляд жовтий, він додасть затишку, світла, тепла. Варто розглянути варіанти поєднання з коричневим або золотистим. Якщо приваблює холодна палітра, то вигідним вибором стане темний тон. Така комбінація виглядає більш строго і більше підходить для офісу. Користувачі віддають перевагу іншим відтінкам:
- червоний. Створює цікавий контраст, є яскравим предметом декору сам собою. Можна повісити червоні фіранки чи тюль;
- зелений. Таку гаму часто використовують для кухні, спальні, вітальні;
- фіолетовий, рожевий. Сподобається шанувальникам сучасного стилю. Оздобленню в таких кольорах віддають перевагу підлітки;
- синій, блакитний. Додадуть спокою, умиротворення. Чудовий вибір для оформлення спальні.
Можливі інші комбінації. Все залежить від стилю. Сірий настільки універсальний, що підходить для інтер'єрів, що передбачають мінімальну гаму. Наприклад, часто саме він є основним у стилі хай-тек. Такі тканинні ролети якнайкраще доповнять сучасну обстановку і гармонійно поєднуються з блискучими, хромованими поверхнями.
Використання в різних кімнатах
Це універсальне рішення, яке підходить для всіх типів приміщень. Ціна сірих тканинних ролетів доступна, тому їх може дозволити собі будь-який господар. Головне – дотримуватися загальної концепції стилю і підібрати правильні поєднання кольорів. Існують також нюанси застосування, що залежить від призначення кімнати.
У вітальні
Тут тон задає загальна стилістика. Тканинні ролети як головний декор віконного отвору нерідко відіграють другорядну роль у найбільшій кімнаті будинку чи квартири. При цьому, вибираючи вироби з малюнком, можна трохи порушити традиції. Оригінальна фактура неодмінно приверне увагу, особливо в гармонійному поєднанні з меблями та оздобленням.
У спальні
Купити тканинні сірі ролети в Україні найчастіше прагнуть саме для цього приміщення. Вони створюють необхідну спокійну, розслаблюючу обстановку. Легкі композиції з абстрактними малюнками сприяють повноцінному відпочинку після робочого дня, роблять приємним пробудження. Вони якнайкраще вписуються в загальну спокійну колірну гаму спальні.
У дитячій кімнаті
Тут важливо створити затишну атмосферу, що налаштовує на позитив. Сірий тон не використовують як основний. Ролети такого кольору чудово поєднуються з яскравими забарвленнями – традиційно рожевим для дівчинки або блакитним для хлопчика. Можливі інші комбінації (з жовтим, зеленим, помаранчевим). Малюнок додасть обстановці витонченості, зробить її більш затишною, домашньою.