Догляд за жалюзі: як легко і швидко позбутися від забруднень
Тканинні, пластикові або алюмінієві ламелі – це досить популярна альтернатива традиційним фіранкам. Їх використання дозволяє точно регулювати рівень природного освітлення в приміщенні, а пропонований модельний ряд дозволяє підібрати оптимальний варіант під будь-який інтер'єр. Однак ламелі потребують відповідного догляду. Хоча загалом існують різні методи очищення жалюзі, потрібно враховувати низку важливих факторів.
Навіщо необхідно мити ламелі
Як і будь-які інші вироби, що використовуються в інтер'єрі кімнати, жалюзі потребують періодичного правильного догляду. Справа в тому, що з часом на них з'являються різні забруднення. Наприклад, на кухні світлозахисні конструкції можуть покриватися жирними плямами через варочну поверхню, що щодня працює. Уникнути цього практично неможливо.
В інших кімнатах, залежно від матеріалу виробництва, жалюзі можуть накопичувати пил, шерсть тварин та інші забруднювачі, окремі з яких можуть провокувати алергічні реакції. Також періодичне швидке та легке миття жалюзі в домашніх умовах дозволить виключити ймовірність розвитку на поверхні їх ламелей колоній грибка та плісняви. Крім того, тільки при регулярному догляді світлозахисні вироби зберігатимуть свій привабливий вигляд протягом тривалого часу.

Які існують інтер'єрні жалюзі
Ці вироби можна розділити на види за різними ознаками. Наприклад, з погляду конструкційних особливостей вони можуть бути горизонтальними та вертикальними. Однак на вибір ефективного способу миття жалюзі насамперед впливає матеріал, використаний для виробництва ламелей.
Залежно від цього цю продукцію поділяють на такі види:
- Алюмінієва. Оптимальний варіант для кухні чи ванної кімнати. Даний матеріал не здатний вбирати запахи, а також легко очищається від жирових плям.
- Текстильна. Це рулонні римські чи вертикальні жалюзі. Їх бажано використовувати лише у приміщеннях житлового призначення (спальня, дитяча, вітальня тощо). Вони здатні вбирати неприємні запахи і погано піддаються очищенню.
- Дерев'яна. Вироби досить прості у догляді. Однак варто врахувати, що деякі забруднюючі речовини можуть сильно вбиратися в їхню структуру. Тому прості способи очищення жалюзі для таких моделей не завжди підходять.
Крім того, виділяють пластикові світлозахисні полотна. Це легкий у догляді варіант, який не здатний вбирати запахи.
Як мити горизонтальні жалюзі з алюмінію
Для очищення таких інтер'єрних предметів можна використовувати звичайні паперові серветки і будь-який засіб для миття вікон. Достатньо лише нанести розчин на поверхню горизонтальних жалюзі, а потім протерти її.
Важливо! Для миття алюмінієвих чи інших металевих віконних конструкцій не рекомендується застосовувати вологу тканину. Вона залишає сліди на поверхні та погано видаляє пил.
За наявності сильних забруднень швидко помити жалюзі на вікнах, не знімаючи їх, не вийде. В цьому випадку конструкцію необхідно демонтувати, а потім ретельно вимити душем. Також виріб можна укласти на дно ванни, після чого залити теплою водою з додаванням миючого засобу для посуду. Залишається лише почекати 20-30 хвилин і промити виріб для видалення бруду та піни.
Що стосується пластикових моделей, то їх миють за допомогою таких методів, що і алюмінієві ламелі. Але з ними потрібно бути обережним, оскільки ці вироби відрізняються крихкістю.

Як чистити вертикальні тканинні жалюзі
Відповідаючи на запитання, як помити вертикальні тканинні жалюзі, не знімаючи з вікна, варто зазначити, що такий спосіб їх чищення можливий лише за наявності незначних забруднень. Для цього потрібно використовувати губку та порошковий розчин. Після нанесення такий засіб змивають чистою водою.
Однак для усунення застарілих плям, у тому числі жирних, ламелі знімають з вікна. Потім їх можна прати в машинці на делікатному режимі. При цьому вироби бажано помістити в мішок для білизни.
Обережно! Тканинні жалюзі рекомендовано прати лише за наявності сильних забруднень. Часта дія води на них призводить до того, що вони втрачають свою форму.
Крім того, різні типи та матеріали жалюзі вимагають використання різних методів їхнього чищення. Наприклад, прати в автоматичній машинці рекомендують лише вироби з синтетичних тканин. Якщо ж для їх виготовлення використаний натуральний матеріал, то краще віддати перевагу дбайливому ручному пранню. Але не всі такі тканини однаково добре очищуються за допомогою тих чи інших засобів.
Які методи використовувати не варто
Кожен виробник дає свої поради щодо догляду за жалюзі. Однак потрібно розуміти, що такі інтер'єрні предмети можуть швидко втратити свою привабливість, якщо:
- очищуються за допомогою миючого пилососа;
- часто контактувати зі старими щітками для прибирання;
- прати з використанням абразивних складів та ворсистої тканини. Це стосується як тканинних, так і вертикальних алюмінієвих жалюзі.
Під час зняття конструкції з вікна необхідно суворо дотримуватися порад їх виробника. Для збереження ідеальної чистоти жалюзі не варто намагатися відтерти жир. Головне завдання – розчинити його, а потім змити звичайною водою. Перед використанням того чи іншого засобу для чищення важливо перевірити, як він буде впливати на матеріал світлозахисної конструкції. Це можна зробити на непомітній ділянці виробу.