Робочі години з 9:00
до 19:00 (Пн-Нд)

Ролети «день-ніч»: як зібрати самостійно

Ролети «день-ніч» мають заслужену популярність у користувачів. Вони дозволяють м'яко регулювати освітленість у приміщенні, створюють особливий затишок, естетично виглядають та чудово підходять для будь-якого інтер'єру. Такими рулонними шторами легко користуватися, вони не вимагають особливого догляду. Їх можна навіть встановити самостійно, не вдаючись до допомоги фахівця. Але для початку потрібно знати, як зібрати ролети «день-ніч». Нумо розбиратися.

Особливості збірки ролетів «день-ніч»

Ролети «день-ніч» є різновидом звичайних рулонних штор. Їхні конструкції практично не відрізняються одна від одної. Основний елемент обох варіацій штор – вал, на який намотується тканина, тканинне полотно та трубка-обтяжувач. Управління рольшторами здійснюється за допомогою ланцюжка.

Головна відмінність цих різновидів полягає в самому полотні та його розташуванні. У ролетах «день-ніч» воно знаходиться по обидва боки валу та складається з двох різних шарів. Один із них виготовляється з прозорої сітки, інший – зі щільнішої тканини. Шари розташовуються горизонтальними смугами, що чергуються. Саме через них ролети «день-ніч» часто називають «зеброю».


Рухаючи полотно вгору-вниз, шари можна зміщувати відносно один одного. Коли прозорі смуги накладатимуться один на одного, у приміщення зможе проникати максимальна кількість світла. Якщо ділянки щільної тканини перекриють легші, то в кімнаті стане темно.

Важливо! Смуги можна поєднувати один з одним не повністю, а, наприклад, на половину або на якусь частину. Це дозволить користувачеві регулювати рівень освітленості на власний розсуд.

Через особливості конструкції процес збірки ролетів «день-ніч» буде дещо відрізнятися. Проте нічого складного в ньому немає. Головне – дотримуватися послідовності дій.

Етапи збірки ролетів «день-ніч»

Починати збірку ролетів варто з відкриття пакування. Скріпки потрібно підчепити ножем та акуратно видалити. А якщо ні, то можна пошкодити полотно, зробити на ньому зачіпки. Далі необхідно діяти так:

  1. Дістаньте змотані в рулон ролети, трубки-обтяжувачі та невелику коробочку з комплектуючими.
  2. Розкладіть усі деталі перед собою. Навіть якщо раніше ви жодного разу не тримали в руках ролети «день-ніч», як зібрати все це в єдину конструкцію, буде набагато зрозуміліше. Увага! Комплект кріплень підходить для різних способів монтажу.
  3. Надягніть шайби на ланцюжковий механізм і втулку. Їхня гладка поверхня повинна бути звернена до полотна. Шайби спрямовуватимуть полотно й не дозволятимуть йому перекоситися при скручуванні-розкручуванні.
  4. Візьміть втулку та ланцюжковий механізм і вставте їх із різних боків у трубу з тканиною. Що буде праворуч/ліворуч, значення не має. Встановлюйте механізм керування так, щоб вам було зручно.
  5. Трохи розмотайте рулон. Ви побачите на краю нешироку планку, у пази якої заведена тканина. Загорніть її другим шаром на задню частину ролетів (простіше кажучи, від себе). Зверніть увагу: у деяких виробників планка може йти окремо. Тоді тканину до неї доведеться завести самостійно.
  6. З'єднайте бічні кронштейни з монтажними планками, а потім вставте їх у ланцюжковий механізм та втулку.
  7. Зафіксуйте вільний край другого шару на монтажних планках. Для цього прикладіть профіль до пазів під кронштейнами й зусиллям натисніть, щоб він зафіксувався.
  8. Підготуйте обтяжувач. Для цього з обох боків металевої трубки вставте прозорі заглушки з бортиками.
  9. Покладіть обтяжувач між двома шарами тканинного полотна. Матеріал трохи натягнеться й розправиться.

Тепер можна переходити до розмітки місця встановлення кронштейнів. У вас залишилися зайві деталі? Про них варто поговорити докладніше.

Рулонні штори «день-ніч» продаються разом із волосінню та тримачами для неї. Ці деталі можна знайти в коробочці серед інших комплектуючих. Волосінь натягується зверху вниз, по обидва боки полотна, а потім простягається через заглушки обтяжувача. Її призначення – служити напрямними, допомагати утримувати штори на будь-якій висоті. Завдяки їй тканинне полотно не відходитиме від рами, навіть коли стулка стоїть під нахилом під час провітрювання.


На глухій частині вікна волосінь можна не використовувати. Завдяки обтяжувачу ролети й так натягуватимуться вниз і не відходитимуть убік. Коли ж частина вікна відкрита, а на вулиці сильний вітер, то волосінь може виявитися дуже корисною. Саме вона не дозволить рулонним шторам бовтатися.

Як зібрати ролети «день-ніч» із волосінню, якщо ви все-таки вирішили її використовувати? Зверніть увагу на бічні кронштейни. Найчастіше виробник сам закріплює в них волосінь. Якщо ні, то прив'яжіть її самостійно. Зробити це можна перед тим, як з'єднувати бічні кронштейни з монтажними планками (крок 6). Кріпити волосінь варто за нижній отвір. У всьому іншому алгоритм дій буде таким самим.

Можливі проблеми при збірці ролетів

Збірка ролетів «день-ніч» не викликає жодних труднощів. Якщо дотримуватися вказівок, проблем не виникне. Проте є декілька важливих моментів, на які варто звернути увагу.

Вирішивши купити ролети «день-ніч», надавайте перевагу продукції відомих виробників, які добре зарекомендували себе на ринку. У цьому разі ви можете бути впевненими в якості та коректній комплектації виробів.


Якщо ви хочете закріпити рулонну штору на стулку без свердління, до верхньої планки потрібно додати кріплення. Для глухої частини вікна воно не знадобиться. Конструкція триматиметься на рамі тільки завдяки скотчу. Якщо ви вирішили встановити рулонні штори за допомогою шурупів, навісне кріплення не знадобиться зовсім.

Загортаючи другий шар полотна та закріплюючи його на монтажну планку, стежте, щоб тканина не перекосилася. Смужки повинні розташовуватися горизонтально. Інакше рулонна штора не тільки виглядатиме неестетично, але й не дозволить повною мірою регулювати потік світла.

І ще. Відкривши пакування з рольшторами, ви знайдете інструкцію від виробника. Комусь вона може здатися надто складною. І все ж вивчіть її, якщо у вас виникнуть труднощі з монтажем. Вона допоможе розібратися з тими моментами, що залишилися незрозумілими.

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре